25Sep/23

Gašper Povh dvakrat bronasti v Afriki

V sredini septembra je v alžirskem Oranu potekalo svetovno prvenstvo za mladince in mlajše člane v balinanju. Za slovensko reprezentanco za mlajše člane se je prvenstva na severu Afrike udeležil, Gašper Povh član sežanske Skale. Gašper je na prvenstvu osvojil dve bronasti medalji v hitrostnem zbijanju in v igri dvojic.
Slovenija se iz svetovnega prvenstva za mladince in mlajše člane v alžirskem Oranu vrača s kar šestimi medaljami eno zlato, dvema srebrnima in tremi bronastimi.

25Sep/23

Marc slavila pri članicah, Martulaš pri mladinkah

Na državnem prvenstvu v igri posamezno v Desklah je pri članicah naslov prvakinje osvojila Tanja Marc (Hrast), ki je v velikem finalu ugnala Nino Volčina (Krim), v boju za bron pa je bila Tadeja Petrič (Podskala Vipava) boljša od Leje Vehovec (Krim). Pri mladinkah je slavila Rebecca Martulaš (Postojna), ki je v tekmi za zlato premagala klubsko kolegico Aneto Fidel, medtem ko je bila v malem finalu Iva Guštin (Pivka Oro Met) boljša od Eneje Ozbič Primc (Skala).

15Sep/23

Mešana štafeta Volčina – Zdauc druga v Bruguieres

Na 5. Mednarodnem turnirju mešanih štafet v francoskem Bruguieresu je slovenska štafeta Nina Volčina – Martin Zdauc v dramatičnem finalu po razigravanju izgubila proti hrvaški navezi Ria Vojković – Marino Miličević 47:47 (24:25).

KONČNI VRSTNI RED:
1. Vojković – Miličević (Hrv) 47 (25)
2. Volčina – Zdauc (Slo) 47 (24)
3. Armanet – Sauze (Fra) 45

15Sep/23

Iva Guštin prva, Eneja Ozbič Primc tretja

 V Bistrici pri Tržiču je bilo v nedeljo na sporedu državno prvenstvo v igri v krog za članice in mladinke. V članski konkurenci je slavila balinarka Podskale Tadeja Petrič, v mladinski pa Iva Guštin (Pivka Oro Met), Eneja Ozbič Primc (Skala) je bila tretja, Veronika Vrabec (Pliskovica).

 

09Avg/23

Koledar tekmovanj za sezono 2023/24

Izvršni odbor Balinarske zveze Slovenije je na avgustovski korespondenčni seji med drugim potrdil tudi sestavo državnih lig in Koledar tekmovanj za sezono 2023/24. Žreb ligaških tekmovanj bo 10. avgusta v Postojni.

Državne lige 2023/24

Super liga: Trata, Ilirska Bistrica, Skala Sežana, Hrast Kobjeglava – Tupelče, Marjetica Koper, Postojna, Krim Ljubljana, Velenje Premogovnik, Orlek Oro Met Pivka, Zabiče.

1. liga – članice: Krim, Agrochem Hrast, Deskle, Podskala Vipava, Postojna, Bistrica pri Tržiču, Milje Šiška, Pivka Oro Met.

1. liga: Tržič Orodjarstvo Knific, Planina Kranj, Jadran Izola, Čirče Van – Den, Logatec, Košana, Jadran HK, Gradna Gik, Kozlek, Mengeš, Bistrica pri Tržiču, Planina Ajdovščina.

2. liga – vzhod: Sloga, Rogovila, Loka 1000, Sodražica, Budničar, Hoče, Svoboda, Zarja, Krško, Tabor Ihan, Sodček, Breza.

2. liga – zahod: Nanos, Goriška Brda, Pliskovica, Cesta, Cerkniško jezero, Tabor Ozeljan, Kolektor Idrija, Begunje, Trta Sveti Anton, Videm Košana, Katarina, Antena Portorož.

Liga U-18: Breza, Postojna, Orlek Oro Met Pivka, Krim, ŠB Korte – Izola, Kozlek, Skala, Marjetica Koper, Pliskovica, Cerknica, Košana.

Liga U-14: Postojna, Orlek Oro Met Pivka, Krim, ŠB Korte – Izola, Kozlek, Skala, Hrast, Kolektor Idrija.