20Sep/22

OBZ liga člani – play off

PLAY OFF

POLFINALE:
PRVA TEKMA, 9.9.2022

ROVNA – SUDEST 9 : 7
HRAST II – REPENTABOR 5 : 11

DRUGA TEKMA, 16.9.2022

SUDEST – ROVNA 10 : 6
REPENTABOR – HRAST II 6 : 4

FINALE: 

PRVA TEKMA, PETEK, 23.9.22
REPENTABOR – SUDEST 6 : 10

Tekma za 3.mesto se v skladu s propozicijami ne igra.

30Avg/22

Skala Open 2022 pripadel Sosiču in Švari

Mednarodni balinarski turnir dvojic Skala Open 2022 v Sežani, ki je potekal na dan občinskega praznika je pripadel kraški navezi  Klemnu Sosiču in Marku Švari, ki sta v napetem finalu ugnala mlada slovenska reprezentanta Erika Čeha in Jako Štremfla.

Na turnirju se je pomerilo 32 dvojic iz Slovenije, Italije Hrvaške, med katerimi so bili številni predstavniki reprezentančnih selekcij ter kandidati za reprezentanco iz Slovenije . V skupinskem delu tekmovanja so moči merili na baliniščih v Postojni, Hrpeljah, Sveti Anton ter Sežani v balinarski dvorani Darka Guština, kjer so nato potekali izločilni boji.

Ljubitelji balinanja so imeli skozi celoten dan kaj videti, v številnih obračunih pa so odločale zadnje odigrane krogle. V večernem polfinalu sta premagala bistriško navezo Anton Fabec – Goran Vujanović, za piko na i pa v velikem finalu mlada slovenska reprezentanta Erika Čeha in Jako Štremfla.

Nagrade za najboljše je podelil predsednik Balinarskega kluba Skala Ervin Ozbič. Turnir je odlično sodil in vodil Miroslav Likar.

SKALA OPEN 2022

Za 1. mesto
SOSIČ/ŠVARA – ČEH/ŠTREMFEL 12:7
Za 3. mesto
FABEC/VUJANOVIĆ – KRISTANČIČ/ZDRAVKOVIČ 13:3

Končni vrstni red:
1. SOSIČ/ŠVARA
2. ČEH/ŠTREMFEL
3. FABEC/VUJANOVIĆ
4. KRISTANČIČ/ZDRAVKOVIČ

→ SKUPNI REZULTATI TURNIRJA OPEN SKALA 2022
→ FOTO UTRINKI IZ TURNIRJA SKALA OPEN 2022

20Jun/22

Naslova Agrochem Hrastu in Kozleku

Naslov prvakov v ligi U-18 je osvojila zasedba kobjeglavskega Agrochem Hrasta, v ligi U-14 pa je naslov osvojil BD Kozlek Kuteževo.
 
Zaključni turnir U-18, Sežana:

Polfinale:

Agrochem Hrast – ŠB Korte Izola 8:2

Pliskovica Skala – Krim Zmajčki 2:8

Za 3. mesto: Pliskovica Skala – ŠB Korte Izola 7:7* (Pliskovica Skala je osvojila 3. mesto zaradi boljše uvrstitve v rednem delu prvenstva)

Finale: Agrochem Hrast – Krim Zmajčki 14:0

Zaključni turnir U-14, Zabiče:

Polfinale:

Kozlek – ŠB Korte Izola 10:4

OBZ Notranjska – Krim Zmajčki 12:2

Za 3. mesto: ŠB Korte Izola – Krim Zmajčki 10:4

FInale: Kozlek – OBZ Notranjska 8:6
20Jun/22

Balinarke Agrochem Hrast osvojile pokal

Sobotni Zaključni turnir Pokala članic je prinesel zmagoslavje balinarke kobjeglavskega Agrochem Hrasta, ki so v dopoldanskem polfinalu ugnale Pivko Oro Met, v popoldanskem velikem finalu pa še ljubljanski Krim. V boju za bron je bila Šiška boljša od Pivka Oro Met.

Zaključni turnir Pokala članic BZS:

Polfinale:
Krim – Šiška 5:3
Pivka Oro Met – Agrochem Hrast 2:6

Za 3. mesto:
Šiška – Pivka Oro Met 6:2

Finale:
Krim – Agrochem Hrast 2:6

15Jun/22

V nedeljo bosta znana prvaka U-14 in U-18

V nedeljo bosta na sporedu zaključna turnirja lig U-14 in U-18. Štiri najboljše ekipe v mlajši kategoriji se bodo za naslov potegovale v Zabičah v organizaciji BD Kozlek, medtem ko se bodo starejši za zmagovalni pokal borili v Sežani v organizaciji združene ekipe Pliskovica – Skala, saj se BK Agrochem ni odločil za organizacijo.

ČASOVNICA ZAKLJUČNIH TURNIRJEV U-14 IN U-18 (nedelja, 19.6.2022)

Udeleženci zaključnih turnirjev:

U-14: Kozlek, OBZ Notranjska, Krim Zmajčki, ŠB Korte Izola

U-18: Agrochem Hrast, Pliskovica – Skala, ŠB Korte Izola, Krim Zmajčki

POLFINALE:

– 9:30 ogrevanje

– 10:00 posamezno in dvojica

– 11:15 krog in bližanje v krog

– 12:15 hitrostno zbijanje, natančno zbijanje, štafeta

13:30 – 14:30 kosilo

FINALE IN ZA 3. MESTO:

– 14:30 ogrevanje

– 15:00 posamezno in dvojica

– 16:15 krog in bližanje v krog

– 17:15 hitrostno zbijanje, natančno zbijanje, štafeta

PODELITEV PRIZNANJ: 18:30

IGRIŠČA:

Polfinale: 1. – 4. Igrišči 1 in 2, 2. – 3. Igrišči 3 in 4

Finale: Igrišči 1 in 2

Za 3. mesto: Igrišči 3 in 4

Hitrostno zbijanje in štafeta: Igrišči 2 in 4

Natančno zbijanje: Igrišči 2 in 3

Sodniška komisija je opravila delegiranje za  Final 4 U14 in Final 4 U18.

Final 4 U14

Zabiče, 19.6.2022 ob 9.00 uri

Vodja tekmovanja: Janev Blaž

Sodnika: Maček Željko, Gustinčič Tomaž

Final 4 U18

Sežana, 19.6.2022 ob 9.00 uri

Vodja tekmovanja: Likar Miro

Sodnika: Žvokelj Franc, Petrič Jožko